Dovolená podle Vašeho gusta

Dovolená podle Vašeho gusta

Dovolená podle Vašeho gusta

Rozhodli jste se, že si po každodenním stresu zasloužíte pořádnou dovolenou? Máte chuť zajet si někam za teplem nebo naopak na lyže? Nevíte kam se vydat? Jaká destinace pro Vás bude vhodná nebo které se raději zdaleka vyhnout? Máme tu pro Vás malého průvodce.

Dopřejte si exotiku

 • Kuba – ostrov s krásnou nedotčenou přírodou, zelenými údolími, bohatou vegetací, koloniálními městečky, jež jsou známá svou malebností, bohatou kulturou, pravým kubánským rumem a doutníky.
 • Kostarika – známá tou nejpestřejší flórou i faunou na jednotku území celého světa. Krátery sopky Poás, padající kameny a tekoucí láva ze sopky Arenal, procházka lesy, jak suchými, tak deštnými, návštěva kakaové i kávové plantáže, kde probíhají dokonce ochutnávky
 • Velikonoční ostrov proslulý tajemnými obřími kamennými sochami
 • Madagaskar unikátní deštnými pralesy plnými lemurů a tisíce let starými baobaby.
 • Filipíny s dominantní sopkou Mayon, ostrov Bohol s Čokoládovými vrchy
 • Barma bohatá na nedotčenou úchvatnou přírodu a folklórní tradice
 • Japonsko plné té nejvyspělejší technologie a nových trendů spolu se staletí trvajícími zvyky a tradicemi
 • Nepál charakteristický hinduistickou a buddhistickou architekturou
 • Omán kde můžete trávit čas v krajině vypadající jako z pohádek Tisíce a jedné noci

Takhle bychom mohli pokračovat ještě dlouho, protože výčet destinací, kde můžete zažít krásnou exotickou dovolenou je mnoho. Kdo by chtěl strávit svůj volný čas spíš na horách, může navštívit Rakousko (Tyrolsko, Salzbursko, Korutany, Štýrsko), Švýcarsko, Itálii, Francii či Slovensko.

Jednodenní zájezdy

 • Tento druh mini dovolené je teď velmi oblíbený. Vyberete si oblíbené město a strávíte v něm jeden den. Aktuálně můžete třeba do Norimberku či Drážďan na tradiční zimní výprodeje, které probíhají většinou v průběhu ledna.

Víkendy v Evropě

Další trend, který se těší velkému zájmu turistů. Oblíbená či vytoužená místa, která chceme nebo budeme chtít navštívit, ale nemáme na ně tolik času. Teď je možné zavítat do nich tzv. přes víkend. Zajeďte si do italských Benátek či do Milána, zaskočte do Londýna či Paříže, nebo jen tak na kukačku do Švýcarska. Na výběr máte mnoho míst a všude najdete něco zajímavého, bez ohledu na to, jestli se chcete jen kochat městem a památkami, či si nakoupit nevšední věci.

Kdo by volil klasickou dovolenou, aniž by řešil, jestli jsou tam hory, exotika či zajímavé kulturní památky může navštívit třeba Chorvatsko, Egypt, Tunis, Španělsko, Seychely, Maledivy, Indonésii, Austrálii, Afriku atd. Je to jen na Vás, který kout světa uspokojí Vaši touhu po odpočinku.

Doma je doma

Poslední dobou se na sociálních sítích i různých internetových diskuzích přetřásá dovolená v Čechách. Ostatně proč ne, vždyť u nás máme také spoustu úžasných míst, která jsou stejně krásná jako ta v zahraničí. Můžete se kochat krásou Českého Švýcarska či Českého ráje, nebo krajinou Jižních Čech.

Kdo by chtěl jen víkendové výlety, tak může třeba každý víkend navštívit jeden hrad či zámek, kde bydlela některá z našich pohádkových princezen, nebo prožít svou Noc na Karlštejně, stejně jako Jana Brejchová a Vlastimil Brodský.

Zajímavá místa v Česku

 • Kouřim – raritou je kostel sv. Štěpána, kde je zvonice a zvony Štěpán a Marie, zavěšené srdci vzhůru. V tomto městě se točila Nesmrtelná teta a Rumburak.
 • Hrad Kost – je dominantou Českého ráje, najdete tu veřejně přístupnou gilotinu, která je dokonce i funkční. Hlavní roli si tento hrad zahrál a v hollywoodském filmu Hannibal.
 • Plzeň – milovníci piva mohou navštívit slavné plzeňské pivovary a ochutnat místní výrobky
 • Dvůr Králové nad Labem – tady můžete prožít den jako v pravém africkém Safari díky místní ZOO
 • Průhonický park – kde můžete strávit krásné chvíle poklidnou procházkou, byl dokonce zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO

You may also like...