Kam na výlet v Česku?

Kam na výlet v Česku?

Kam na výlet v Česku?

Rádi byste některý z víkendů strávili na výletě? Nevíte kam vyrazit? Mám pro vás 3 tipy, kam Česku vyrazit.

Dolní Morava a spousta tipů na výlet

Dolní Morava je sice malá obec nacházející se mezi Jeseníky a Orlickými horami, ale nabízí spoustu možností jak strávit nejedno odpoledne. Dolní Morava je známá zejména díky skiareálu. Spousta turistů tady však zavítá i ve zbylé části roku, nejen v zimě. Dalším lákadlem je totiž Stezka v oblacích. Jedná se o unikátní rozhlednu na hoře Slamník a to v nadmořské výšce 1116 metrů. Z rozhledny je neuvěřitelný výhled nejen na Kralický Sněžník, ale i řeku Moravu a okolí. Na stezce v oblacích je také několik adrenalinových atrakcí. Na své si tak přijdou, jak děti, tak i dospělí.

Za krásami Telče

Malebné město s krásným historickým náměstím, gotickými a renesančními měšťanskými domy, to je Telč. Město Telč okouzlí snad každého, kdo sem přijede. Přímo z náměstí se dá navštívit Telčský zámek. Zámek Telč byl postaven ve stylu renesance a hlavními lákadly pro turisty jsou Rytířský a Zlatý sál nebo kaple Všech svatých, ve které je umístěn i náhrobek Kateřiny z Valdštejna a jejího manžela Zachariáše z Hradce. Právě tito manželé vtiskli Telči renesanční architekturu a nádech jihu. Pokud do města Telč vyrazíte i s dětmi, navštivte Telčský dům a dovolte jim nahlédnout do světa legend, skřítků a příběhů plných tajemství.

Bečov na Teplou

Městečko Bečov nad Teplou se nachází v Karlovarském kraji. V městečku se nachází hrad i zámek. Hrad Bečov patří mezi nejzachovalejší hrady v Česku a to zejména proto, že už za dob renesance nevyhovoval reprezentativním požadavkům a sloužil jako hospodářská budova. V 18. Století byl postavem ještě barokní zámek, dnes s oficiálním názvem zámek Bečov nad Teplou, který krásně kontrastuje s mohutným hradem. Tím nejvzácnějším, co se v Bečově dá najít je Relikviář svatého Maura, jedna z nejvýznamnějších románských památek v Evropě. Do Bečova se ovšem nejezdí pouze za architektonickými památkami, ale také za krásnou přírodou. Město totiž leží v CHKO Slavkovský les. Více najdete v magazínu svetcestovatele.cz

You may also like...