Egypt

Dovolená Egypt

Dovolená Egypt

Zájezdy dovolená.cz letenka Zájezdy invia letenka

Egypt se nachází na severovýchodu Afriky a protéká jím řeka Nil. Úředním jazykem je arabština. Mluví se zde také núbijsky, francouzsky, anglicky a místní používají berberské dialekty. Měnou je egyptská libra (LE), tu tvoří 100 piastrů (PT). Nezapomeňte na hotovost (EUR či USD), neboť na tržištích a výletních místech se platí hotově. Hotely a obchody akceptují kreditní karty. Na tržišti nezapomeňte o všem smlouvat.

Egypt se pyšní řadou památek, což je důvod, proč sem jezdí turisté z celého světa. Navštivte starověké civilizace a oblíbené monumenty jako pyramidy v Gize, Velká sfinga, město Luxor na jihu země, srdce faraonské říše (najdete zde třeba Karnak s řadou svatyní) a také Údolí králů.

Egypt je vyhledávanou destinací i pro klasické rodinné dovolené a pobyty u moře. Odpočívat můžete v letovisku Hurghada či Sharm El Sheikh, můžete zkusit i luxusní letovisko El Gouna. Oblíbené je letovisko Sahan ležící u východního pobřeží Arabského zálivu. Skvělé je také letovisko Taba na severu, to nabízí úžasný výhled na sousední země – Saúdskou Arábii, Izrael a Jordánsko. V neposlední řadě se nezapomeňte pokochat dunami na Sahaře či navštívit trh s velbloudy.

You may also like...