Itálie

Dovolená Itálie

Dovolená Itálie

Zájezdy dovolená.cz bus Zájezdy invia bus

Itálie leží na Apeninském poloostrově, uvnitř se nachází dva městské státy – San Marino a Vatikán. Zároveň jí patří Sardinie a Sicílie, což jsou největší ostrovy ve Středozemním moři. Úředním jazykem je italština, měnou euro (EUR).

Cena potravin v supermarketech se podobá těm našim. Itálie může nabídnout řadu antických památek, módní oblečení, výprodeje, trhy, kvalitní olivový olej, víno, alkohol, šperky a různé suvenýry. Vedle hotovosti jsou přijímány všechny běžné platební karty. Každé větší středisko je vybaveno bankomatem.

Z velké části jsou zde písečné pláže, část tvoří písečné s oblázky nebo jen oblázkové. Většina pláží je veřejná, zaplatit musíte jen za lehátka a slunečníky. Itálie je oblíbená díky přírodě, historii, gastronomii i tradičním výrobkům. Ze známých letovisek můžete navštívit Bibione či Caorle. Letní dovolenou můžete strávit nejen v hotelu, ale také v samostatném domku, na usedlosti či farmě, nebo si dopřát letní pobyt na horách a u jezera.

Navštivte středověká města jako Florencie, Siena, Pisa, Chianti (zde můžete navštívit vinné sklepy), odpočívejte třeba v Toskánsku, Marche či Umbrii. Aktivní dovolená se nabízí u severoitalských jezer jako Lago Maggiore, Lago di Garda, Lago di Ledro či Lago di Molveno.

You may also like...