Řecko

Řecko dovolená

Řecko dovolená

Zájezdy dovolená.cz bus Zájezdy invia bus

Řecko je východoevropskou zemí, která patří mezi tři nejvíce navštěvované v Evropě. Peloponéský poloostrov a řecké ostrovy jsou známé přijatelnými cenami. Řecko je členem EU, měnou je euro (EUR) a úředním jazykem řečtina.

V Řecku jsou nejkrásnější pláže z celé Evropy, na některých místech smíšené, s jemnými kamínky a oblázky. Pláže jsou vybavené vším potřebným – lehátka, slunečníky, sprchy se sladkou vodou, sociální zařízení, stánky s občerstvením či taverny. Oblíbenou pláží je Tsambka na Rhodosu, Eftalou na Lesbosu, na Lefkadě pak Porto Katsiki a Egremni, kam vede 347 strmých schodů. Kréta nabízí pláž Matala s proslulou jeskyní, Korfu má Kanál lásky, na Kefalonii je to Martos a na Zakynthosu je romantická a nejčastěji fotografovaná pláž Ztroskotání s vrakem lodi Panagiotis.

Chcete-li romantiku, pak navštivte bájné Santorini, rodinnou dovolenou prožijte pod Olympským pohořím, tropické teploty nabízí ostrov Kréta, pro objevitele je tu pak Lefkady. Mezi nejvyhledávanější řecké ostrovy patří Kréta, Rhodos, Zakynthos, Lefkada či Korfu. Letoviska jsou i na západním pobřeží Jónského a na východním Egejského moře.

V neposlední řadě nesmíte zapomenout na bezpočet památek (ruiny starověkých měst, antické stavby a další) a vynikající středomořskou kuchyni.

You may also like...