Španělsko

Dovolená Španělsko

Dovolená Španělsko

Zájezdy dovolená.cz bus Zájezdy invia bus

Španělsko (Španělské království) se nachází na Pyrenejském poloostrově, jeho součástí jsou také Kanárské ostrovy v Atlantiku a Baleárské ostrovy (Ibiza, Menorca, Mallorca) ve Středozemním moři.

Úředním jazykem je španělština (v regionech se používá také katalánština a galicijština). Běžné platební karty přijímají hotely a půjčovny automobilů, naopak obchody a restaurace jen individuálně. Bankomaty jsou samozřejmostí, cestovní šeky vám na hotovost promění pouze banky.

Španělsko nabízí dovolenou pro všechny věkové kategorie, úžasnou krajinu, slunce, členité pláže, zábavu a historii. Pro děti i dospělé jsou tu aquaparky, nezapomeňte na proslulý nápoj Sangria, flamenco a samozřejmě historická místa jako Granada, Sevilla či Córdoba. Španělské pláže jsou veřejné, ale musíte zaplatit slunečníky a lehátka.

Navštivte hlavní město Madrid, sídlo španělského krále a koridy (tradičních býčích zápasů), katalánskou baštu v Barceloně s charakteristickou Gaudího architekturou. Pro milovníky divoké přírody je tu Andalusie s řadou přímořských letovisek a také horský masiv Sierra Nevada. Na své si tu přijdou také gurmáni, kteří mohou ochutnat místní vyhlášené lahůdky.

You may also like...