Turecko

Dovolená Turecko

Dovolená Turecko

Zájezdy dovolená.cz bus Zájezdy invia bus

Turecko se nachází na pomezí jihovýchodní Evropy a Malé Asie. Úředním jazykem je turečtina, měnou turecká lira (TRY). Dovolenou si lze užít koupáním, potápěním nebo relaxací na pláži některého střediska na Turecké riviéře či letoviscích Egejské riviéry.

Dovolená v Turecku nabízí nejen tradiční kuchyni, ale zejména bohatou historii plnou památek a mnoha zajímavých zážitků. Dovolenou u moře, kde poznáte hotely, pláže a moderní rekreační střediska, můžete okořenit různými výlety za historickými památkami a přírodními krásami.

Poznejte památky, které jsou pozůstatkem Byzancie, Osmanské říše, Frýgie, Kilíkie, starověké říše Lýdie, navštivte bájnou Tróju či legendární Pamukkale, což je největší turistická atrakce. Je to vlastně svah, pokrytý sněhově bílým travertinem, zároveň je to oblast tektonického zlomu, známá vyvěrajícími minerálními prameny, které obsahují vápník a tvoří množství jezírek, mezi nimiž se tvoří malé vodopády, kudy termální voda stéká (koupání zde bylo přísně zakázáno).

Nezapomeňte navštívit také přímořské oblasti, zejména města Istanbul (ten je bohatý na historické památky), Ankaru, Izmir a zříceniny Efesu či Selimovu mešitu v Edirne.

Turecko nabízí mnoho kilometrů nádherných písečných pláží, moře v azurové barvě, horské masivy a nedotčené přírodní krásy Egejského moře.

You may also like...