Itálie

Poznávací zájezd Itálie

Poznávací zájezd Itálie

Itálii najdete na jihu Evropy, kde se rozprostírá na Apeninském poloostrově a již od nepaměti přitahuje pozornost turistů z celého světa. Někteří sem jezdí v létě či v zimě za odpočinkem, ale řada lidí chce prozkoumat její zákoutí, zajímavá místa, a také velmi bohatou historii. Itálie se pyšní širokou škálou architektonických skvostů, mezi něž patří středověké kamenné domy, honosné renesanční katedrály, starobylé budovy, překrásné paláce, skvostná náměstí a řada dalších historických památek.

Zájezdy dovolená.cz bus Zájezdy invia bus

V Itálii jsou rovněž dva městské státy – San Marino a Vatikán, patří k ní také dva velké ostrovy, ležící ve Středozemním moři – Sicílie a Sardinie. Východ Itálie omývá Jaderské moře, na jihu je to Jónské moře, na západě zas Ligurské a Tyrhénské moře.

  • Říká se, že všechny cesty vedou do Říma, ale Itálie toho nabízí mnohem víc, proto pokud jí chcete poznat trochu lépe, snažte se při svém poznávacím zájezdu navštívit co nejvíce míst, protože každý kout Itálie má své osobité kouzlo a když se zaměříte pouze na jedno konkrétní místo (třeba Benátky), pak nepoznáte, co vlastně dělá Itálii tak neodolatelnou destinací.

Která místa navštívit během poznávacího zájezdu?

Severozápadní Itálie

Aosta

Hlavní město regionu Valle d´Aosta se nachází v nadmořské výšce kolem 583 metrů a díky dobré dopravní poloze, krásnému lyžařskému areálu a také dokonalým klimatickým podmínkám, které jsou perfektní pro pěstování vína, je nejvíce prosperujícím regionem celé Itálie. Z památek se můžete pokochat úchvatným vítězným obloukem Arco di Augusto, dále je tu Pont de Pierre, což je římský most. Sant´Orso je románský komplex církevních budov, jež pochází z 15. století. Za zmínku stojí také divadlo z doby císaře Augusta.

Turín

Toto město je kulturní centrum provincie Piemonte. Můžete si zde prohlédnout věž z druhé poloviny 19. století, Mole Antonelliana, je tu také krásný královský palác Palazzo Reale, který pochází ze 17. století a pyšní se největší sbírkou brnění a zbraní na světě. Vynechat byste neměli ani renesanční Dóm, který je zasvěcen svatému Janu Křtiteli se známým Turínským rouchem, jehož vlastníkem byl údajně sám Ježíš Kristus.

Asti

Známá je svou výrobou lahodného italského vína a také pořádáním koňských dostihů. Mezi historickými památkami se zde vyjímá kostel San Pietro in Consavia, vystavěný v 15. století či románské baptisterium, jehož historie sahá do 10. století.

Cestu po severozápadě Itálie můžete doplnit ještě o návštěvu města Alba, které je proslulé svou delikatesou v podobě lanýžů, a také Cuneo, což je město plné vynikajících sýrů.

  • Pokud se rozhodnete poznat Itálii, pak nesmíte opomenout Miláno, město módy, designu a krásy. Je hlavním městem provincie Lombardie, a také druhým největším městem v Itálii. Na náměstí Piazza del Duomo se nachází dóm Duomo, což je největší italská stavba gotického stylu. Nesmíte vynechat proslulou operu La Scala, kousek odtud pak nákupní centrum Gallerii Vittorio Emanuele. Zaskočte také na prohlídku dominikánského kláštera, který se nachází blízko kostela Santa Maria delle Grazie, kde je ukryt slavný obraz Leonarda da Vinciho – Poslední večeře.

Severovýchodní Itálie

Jezero Lago di Garda

Toto jezero patří k největším jezerům Itálie a je dokonalým místem pro relaxaci a odpočinek.

Bolzano

V tomto krásném městě můžete obdivovat gotický kostel, který pochází z přelomu 14. a 15. století. Staré náměstí je známé Bolzanským podloubím, které lemuje uličku Via dei Portici a také S. Giovanni, což je Dominikánský chrám s kaplí.

Merano

Je to lázeňské město, kde se nachází překrásný chrám a zámek Castello Principesco.

Benátky

Bezesporu nejkrásnější město z celé Itálie, které vynechat by byl hřích. Každý, kdo se vydá na poznávací zájezd po Itálii, nikdy nezapomene navštívit Benátky, jež jsou obklopeny mořem ze všech stran. Jednotlivé části města můžete prozkoumávat pomocí romantických gondol. Mezi historické unikáty patří basilika sv. Marka, která se pyšní úchvatnou zvonicí, dále Dóžecí palác pocházející z 12. století. Pak je tu dominikánský chrám Santi Giovanni e Paolo, kostel Santa Maria della Salute, a také nádherné mosty – Ponte di Rialto a most Vzdechů, z nichž je překrásný výhled na Velký kanál.

Verona

Město, jež se proslavilo díky tragédii z dílny Williama Shakespeara – Romeo a Julie. Prohlédnout si můžete náměstí Piazza delle Erbe, kde je překrásná kašna Madonna Verona. Je zde také gotický chrám Sant´Anastasia, hrad Castelvecchio, Julliin dům, kostel San Zeno Maggiore a Arena, což je divadlo pocházející z 1. století.

Krásy Toskánska

Toskánsko je známé svým uměním, úžasnými scenériemi a také bohatou historií. Nachází se zde etruské hradby, ale také bujná vegetace cypřišů.

Naprostou špičkou se na poli umění stalo město Florencie. Můžete navštívit galerii Uffizi, kde je největší kolekce renesančního umění italských mistrů. Pak je tu most Ponte Vecchio a krámky zlatníků, dále dóm s baptisteriem a krásný gotický kostel Santa Croce. Hlavním unikátem Florencie je samozřejmě Šikmá věž, nacházející se na Campo dei Miracoli (neboli náměstí Zázraků).

  • Nejbohatším městem toskánská je Arezzo, které je známé svou výrobou šperků, jež mu zajišťují prosperitu. Rovněž si nezapomeňte prohlédnout fresky, které najdete v kostele S. Francesco.

Siena

K památkám tohoto města patří náměstí Piazza del Campo, jež má tvar lastury a patří k největším náměstím z období renesance v celé Evropě.

Střední Itálie

Zde je zajímavé město Gubbio, pyšnící se dómem Santi Mariano e Giacomo, pocházející ze 13. století. Za zmínku stojí také palác Pretorio. Pak tu máme město Assisi, které patří mezi nejvýznamnější poutní místa celé Itálie. K památkám patří kostel San Rufino a katedrála San Francesca, kde je rovněž hrob sv. Františka z Assisi.

Hlavní město Itálie

Řím je zcela určitě nejatraktivnější město ze všech. Je oblíbené nejen pro poznávací zájezdy, ale také pro tzv. eurovíkendy. Uprostřed Říma se nachází hlavní ulice Via dei Fori Imperiali, kde je proslulé Koloseum, hned vedle je Konstantinův vítězný oblouk. Navštivte renesanční kostel sv. Petra v okovech, v němž je známá socha Mojžíše od Michelangela. K nejvíce navštěvovaným místům v Římě patří Forum Romanum, kde je spousta historickým staveb. Na nejkrásnějším náměstí z celého Říma Piazza Navona, se nachází chrám Panthéon, který pochází z roku 27 př. n. l. Nesmíte vynechat fontánu dei Founi a také úchvatnou Fontánu di Trevi. V Římě je rovněž stát Vatikán, k jehož dominantám patří překrásná bazilika sv. Petra.

Jihozápadní Itálie

Neapol

Hlavní město Kampánie nabízí nejstarší akvárium v Evropě, dále pevnost Castel Nuovo a pevnost sv. Eliáše, která byla vystavěna na pahorku Vomero. K vidění je také hrad Castel dell´Ovo, Královský palác, kostel San Lorenzo Maggiore a řada muzeí. K hojně navštěvovaným památkám patří také starý kanalizační systém Napoli Sotterrane.

Pompeje

Město, jež bylo poničeno roku 79 př. n. l. díky výbuchu sopky Vesuv, si udrželo své neodolatelné kouzlo a rozhodně stojí za krátkou zastávku během zájezdu. Najdete tu baziliku, lázně, amfiteátr, divadlo a také Faunův dům.

Paestum

Toto městečko leží 85 km od Neapole a pyšní se Héřiným, Apollonovým a Athéniným chrámem. Dokonce je zde skalní městečko Matera, jež bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

You may also like...