Kouzelné město nad Temží aneb toulky po Londýně

Kouzelné město nad Temží aneb toulky po Londýně

Kouzelné město nad Temží aneb toulky po Londýně

Zájezdy dovolená.cz bus Zájezdy invia bus

Londýn má své osobité kouzlo, které už po staletí přitahuje pozornost celého světa. V prvé řadě je to sídlo britské královny a její rodiny. Občas se podaří, že je možné zahlédnout Její Výsost, když vjíždí do bran Buckinghamského paláce, a pokud ne, rozhodně si nenechte ujít královskou stráž v klasických chlupatých čepicích, jež hlídají královnu.

Co rozhodně navštívit

Kdo by přece jen chtěl vidět panovnici zblízka, může navštívit slavné muzeum voskových figurín Madame Tussaud, kde je královna vystavena v životní velikosti.

Kousek odtud pak je Baker street, kde se nachází muzeum Sherlocka Holmese. Můžete se tak podívat, jak vypadala jeho pracovna, kde hrál na housle či pokládal svou dýmku. O několik ulic dále leží Britské muzeum, jež se může pyšnit poklady impéria. Na dohled od muzea pak můžeme vidět Katedrálu sv. Pavla, kde se 29. července 1981 konala velkolepá svatba prince Charlese s Dianou, stejně jako později svatba jejich syna Williama s Kate, to bylo 29. dubna 2011. V neposlední řadě je to také místo, kde byla kdysi korunována britská královna.

Cestování po Londýně

Pokud se odhodláte k návštěvě Londýna, pak rozhodně nevynechejte tamní metro. Říká se mu roura a patří mezi jedno z nejstarších v celé Evropě. Když dorazíte do stanice Tower Hill, budete v blízkosti slavného Toweru, což byl v dřívějších dobách královský palác, později pak vězení. Dle historických záznamů je to místo, odkud nechal Richard III. zmizet dva nezletilé následníky trůnu poté, co nařídil jejich udušení polštářem. Byl zde také uložen cenný státní poklad.

Popojeďte o pár ulic dál, kde narazíte na čtvrť Whitechapel, kde před 137 lety vraždil ženy lehčích mravů tajemný Jack Rozparovač. Po spleti úzkých uliček se ocitnete tváří v tvář Tower Bridge. Tento starodávný most dvou věží, jež vypadá při nočním osvětlení naprosto úžasně, pravidelně zvedá svá dvě ramena kvůli proplouvání velkých lodí pod jeho konstrukcí.

Plavba po Temži

Když už jste dorazili až k Tower Bridge, stačí jen naskočit na parník a užít si příjemnou plavbu na čerstvém vzduchu. Zhruba po dvou kilometrech vás parník zaveze k London eye (Londýnské oko). Je to obrovské ruské kolo, s jehož pomocí si můžete prohlédnout Londýn z výšky. Poté co se pokocháte pohledem na celou metropoli, můžete pokračovat v plavbě na další zajímavá místa, nebo zase pokračovat po svých k dalším prostředkům dopravy.

Kam dál?

Jestli nechcete jet dál parníkem, můžete se projít po mostě, na jehož druhé straně dorazíte k budově parlamentu. Vedle něj se nachází krásná budova Westminsterského opatství, jehož součástí je i slavný Big Ben. Kousek odtud najdete vchod do metra. Nasedněte a nechte se dovést až do stanice St. John´s Wood. Tam se můžete nechat vyfotit stejně jako kdysi skupina Beatles při přecházení Abbey Road. Nemusíte se bát, že by Vás někdo přejel, protože místní řidiči jsou již na turisty, kteří se na tomto slavném místě fotí, zvyklí.

Chcete-li si odpočinout od procházení tolika památek, můžete sednout na vlak a nechat se odvést do Hampton Court, což byl kdysi palác Jindřicha VIII., kde se často pořádají různé kulturní a gastronomické akce. Kulinářští umělci z různých koutů zde předvádějí své výtvory. Budete-li mít smůlu a nebude zrovna probíhat žádná z těchto akci, neváhejte se vydat na procházku po místních zahradách, jejichž součástí je taky úžasný labyrint z živého plotu.

You may also like...