Paříž

Poznávací zájezd Paříž

Poznávací zájezd Paříž

Město zamilovaných, známé svou romantickou atmosférou a stavbami (v Paříži i jejím okolí), jež patří k nejkrásnějším na celém světě, nabízí řadu úchvatných míst, které stojí za to poznat. Zahrady a zámek ve Versailles a také centrum Paříže na nábřeží Seiny jsou dokonce zapsány na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Zájezdy dovolená.cz bus Zájezdy invia bus

Určitě nebude stačit jeden jediný poznávací zájezd, aby bylo možné prozkoumat každý kout tohoto překrásného města, protože má obrovský potenciál, přesto se Vám pokusíme nastínit všechna nejzajímavější místa, která rozhodně musíte navštívit.

Eiffelova věž

Tento symbol Paříže je obdivován turisty celého světa a včetně antén se tyčí do úctyhodné výšky 324 metrů. Pokud si jí chcete užít opravdu v celé kráse, jeďte metrem na stanici Trocadéro, kde vystoupíte a jděte pěšky k Palais de Chaillot, kde se přímo před vámi objeví věž, která je za řekou Seinou, lemují jí fontány Trocadérských zahrad. Vydejte se přes most Pont d´lena a pokračujte až k věži. Nejlepší je jít na prohlídku před 9 hodinou ranní, než se začnou tvořit fronty, neboť pak můžete čekáním ve frontě strávit mnoho hodin. Čekání však stojí za to, protože když dosáhnete jejího vrcholu, naskytne se vám naprosto uchvacující pohled na město.

Katedrála Notre-Dame (Chrám matky boží v Paříži)

Leží na ostrově Cité v centru Paříže a patří k nejnavštěvovanějším místům, kde dokonce ani nemusíte platit vstupné. Každý rok sem zamíří zhruba 14 milionů návštěvníků. Tato překrásná gotická stavba se stala pro mnoho století symbolem křesťanství. Stojí na troskách kostelů, na nichž se roku 1163 začala stavět. Dokončena však byla až na počátku 14. století. V době Francouzské revoluce byla katedrála značně poškozena, proto musela v letech 1845 až 1864 projít rekonstrukcí. Uvnitř je katedrála 130 m dlouhá, 48 metrů široká a 35 m vysoká. Její kapacita je až 6 000 věřících. Za prozkoumání stojí její věže, kam se dostanete vchodem na severní věži. Vystoupat musíte 422 schodů, na jejichž konci si můžete prohlédnout chrliče, které mají každého vyděsit, také je tu zvon Emmanuel, který váží 13 tun. Z věží je krásný výhled na celé centrum Paříže.

Bazilika Sacré-Coeur

K bazilice můžete dojít pěšky, nebo k ní vyjet lanovkou. Před Bazilikou si můžete vychutnat výhled na Paříž, stejně jako posedět se skupinkami mladých lidí, kteří zde poslouchají hudbu a relaxují. Kdo se chce dostat do kopule, musí si vyšlápnout 234 točitých schodů, za odměnu si můžete vychutnat úchvatný výhled na celou Paříž. V kopuli je také největší zvon celé Francie – La Savoyarde, který váží 19 tun. Pamatujte si, že uvnitř je zakázáno focení, kdo zákaz poruší, je ihned vyveden ven.

Fontána neviňátek v Paříži

Patří k nejstarším dochovaným kašnám Paříže. Je to renesanční fontána, kterou najdete v 1. obvodu a to na náměstí Place Joachim-du-Bellay. Fontána Neviňátek je zapsána na seznamu historických památek.

Vítězný oblouk

Arc de Triomphe nechal v letech 1806 až 1836 vystavět Napoleon Bonaparte jako památku na vítěznou bitvu u Slavkova. Oblouk je umístěn na náměstí Place Charles-de-Gaulle na západním konci bulváru Avenue des Champs-Élyséees. Uvnitř se nachází malé muzeum, které se věnuje historii oblouku. K památníku se dostanete podzemní chodbou, neboť přeběhnout přes cestu je díky velmi hustému provozu nemožné. Na střeše oblouku je vyhlídková terasa, která je přístupná veřejnosti.

Panthéon

Klasicistní budova pochází z 18. století a je umístěna na vrcholu kopce svaté Jenovéfy v Latinské čtvrti. Podzemní krypta ukrývá ostatky významných francouzských umělců, vědců a myslitelů. Místo odpočinku zde našli, např. Alexandre Dumas starší, Jean-Jacques Rousseau, Victor Hugo, Voltaire, Pierre Currie a také jediná žena Maria Curie-Skłodowska.

Zámek ve Versailles

Château de Versailles se nachází u Paříže a vznikl v dobách, kdy byla královská moc ve Francii na vrcholu. Stal se symbolem absolutistické monarchie. V letech 1682 až 1789, byl zámek sídlem královského dvora a vlády Francie, což ukončila Francouzská revoluce. Asi nejznámějším se zámek stal díky králi Ludvíku XIV. Roku 1979 byl zámek i jeho zahrady zapsán na seznam UNESCO.

Elysejský palác

Najdete ho v centru Paříže blízko Avenue des Champs-Élysées. Již od roku 1873 je to sídlo francouzských prezidentů. Soukromý prostor každého prezidenta je ve východním křídle paláce.

Pont des Arts (Most umění)

Známý je však spíše jako most zamilovaných, neboť si zde zamilované dvojice vyznávají lásku, kterou pak uzamykají pomocí visacího zámku na zábradlí mostu. Bohužel tento zvyk vedl k tomu, že se pod tíhou tolika zámků jedna z bočních částí mostu zřítila do řeky Seiny, takže se Paříž rozhodla nahradit pletivo graffiti, aby znemožnila přibývání dalších zámků. Most je spojnicí mezi 1. obvodem, kde je Louvre a 6. obvodem, kde leží Institut de France.

Louvre

Největší muzeum na světě se nachází v palácovém komplexu Palais du Louvre, které bývalo sídlem francouzských králů. Louvre, má celkem 7 oddělení.

 • Egyptské starožitnosti
 • Stará Antická a Orientální keramika
 • Řecké a Římské starožitnosti
 • Malby, kresby, mědirytiny – XIII. – XIX. století
 • Skulptury středověku, renesance a Moderní doby
 • Malé umělecké předměty světové historie
 • Námořnictví a etnografie

Další zajímavá místa v Paříži

 • Invalidovna, jež je dalším ze symbolů města, známá svou krásnou a obrovskou pozlacenou kopulí.
 • Tour Montparnasse, což je jediná výšková budova, která se nachází v centru Paříže a je vysoká 210 metrů.
 • La Défense je obchodní čtvrť, pro kterou jsou charakteristické supermoderní stavby a mrakodrapy, ležící na předměstí severozápadně od centra.
 • Cimetière du Père Lachaise, což je jeden z nejvíce navštěvovaných hřbitovů na světě. Místo posledního odpočinku zde našli slavní zpěváci, filosofové, skladatelé a spousta dalších osobností. Je tu pochována třeba Edith Piaf, Chopin a další.
 • Palais Royal (Královský palác) patří k nejvýznamnějším budovám Paříže a sídlí zde řada institucí, včetně muzea Louvre. Blízko paláce je park Jardin du Palais Royal.
 • Avenue des Champs-Élysées, což je celosvětově nejznámější bulvár s mnoha luxusními obchody, který se nachází v 8. obvodu. Tomu samozřejmě odpovídají i ceny nájemného, které jsou již dlouhou dobu jedny z nejvyšších na světě.
 • Moulin Rouge, nejznámější kabaret celé Paříže.

Disneyland

Pokud se vydáte poznávat Paříž i s rodinou a dětmi, pak byste rozhodně neměli vynechat návštěvu Disneylandu, který nabízí mnoho parků, více než 50 horských drah a atrakcí nejen pro ty nejmenší, ale i pro dospělé. Park funguje od roku 1992, rozprostírá se na ploše 1943 hektarů a stal se jednou z nejnavštěvovanějších památek Paříže, kterou ročně navštíví přes 10 milionů návštěvníků. K Disneylandu se roku 2002 připojil i Walt Disney Studios Park. Zde jsou k dispozici nejen různé atrakce, ale také přehlídka tvorby Walta Disneye.

You may also like...