Srí Lanka – To nej ze Srí Lanky – program 2

Srí Lanka – To nej ze Srí Lanky – program 2

Mám zájem o zájezd

Rychlý přehled
10denní poznávací zájezd
Počet dní
10denní poznávací zájezd
1. den
Odlet z Prahy do Colomba.
2. den
Přílet do Colomba. Uvítání na letišti průvodcem a odjezd do hl. města, zde krátká okružní jízda městem (cca 2 hodiny) – obchodní část města i residenční část Cinnamon Gardens, přístav, bazar, hinduistický chrám, holandský kostel Wolfendhal, replika Avukana Buddhy, náměstí Nezávislosti a další. Ubytování, večeře a nocleh ve 3* hotelu v oblasti Colomba.
3. den
Snídaně. Odjezd do oblasti tzv. Kulturního trojúhelníku (cca 4 hod. jízdy) – prohlídka Anuradhapura – nejslavnější královské historické zachovalé město, jehož ruinám vévodí monumentální kopulovité dagoby Nakhavihára, Ruvenweli, Jetawanarama a posvátný strom „Bo“, který je se svými údajnými 2250 roky nejstarším stromem na světě. Pokračování cesty do Dambulla. Ubytování, večeře a nocleh ve 3* hotelu.
4. den
Snídaně. Odjezd do Polonnaruwa, bývalého sídelního města severocejlonského království, kde uvidíte mnoho vykopávek a soch (např. desetimetrovou sochu Buddhy), paláců a pagod ukrytých v džungli. Návštěva dřevořezbářské továrny. Fakultativně možnost Jeep Safari v národním parku Minneriya nebo jízda na slonech v malebné džungli v oblasti Habarana. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
5. den
Snídaně. Brzy ráno výstup na monumentální skalní komplex Sigiriya „Lví pevnost“ z 5. století př. n. l., která patří mezi památky UNESCO (dole pod skálou je soustava hradeb, kanálů a vodních zahrad, o kus výše se nachází jeskyně se starými buddhistickými freskami). Odpoledne odjezd do městečka Kandy, posledního královského města, ležícího v horách, cestou krátká zastávka v Matale k návštěvě ayurvédické zahrady koření, kde si navíc budete moci vychutnat 20minutovou ayurvedickou masáž (fakultativně). Večer návštěva kulturní taneční show v Kandy. Ubytování, večeře a nocleh ve 3* hotelu v Kandy.
6. den
Snídaně. Prohlídka města Kandy a návštěva nejposvátnějšího buddhistického místa na Srí Lance – Chrámu Buddhova zubu (ve zlaté schránce je zde tato vzácná relikvie uložena). Navštívíte také typické tradiční místní obchůdky. Poté návštěva Královské botanické zahrady Peradenniya s více než 5000 druhů stromů a rostlin. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
7. den
Snídaně. Odjezd do malebného městečka Nuwara Eliya, postaveného v britském koloniálním stylu (nachází se tu centrum pěstování čaje, ležící ve výšce 1900 m n.m.). Fakultativně možnost nezapomenutelné a dechberoucí jízdy vlakem z Peradeniya do Nanu Oya. Volno. Ubytování ve 3* hotelu v Nuwara Eliya, večeře a nocleh.
8. den
Snídaně. Fakultativně návštěva národního parku Horton Plain, nejvýše položené náhorní plošiny na Srí Lance v nadm. výšce 2.500 m n.m. Oblasti dominuje druhá a třetí nejvyšší hora ostrova a plošina je ukončena 700 m hlubokým prudkým srázem, který se nazývá „Konec světa“. Poté návštěva manufaktury na zpracování čaje a prohlídka městečka. Odjezd do Colomba – cestou návštěva vodopádů Witness a Ramboda. Ubytování, večeře a nocleh ve 3* hotelu.
9. den
Snídaně. Individuální volno, transfer na letiště. Odlet do Prahy.
10. den
Přílet do Prahy.
Informace pro prodejce
Zájezd je možné uskutečnit kdykoli v roce už od 1 osoby, odlety jsou možné denně.
Cena zahrnuje
7 nocí ve 3* hotelech s polopenzí, leteckou dopravu Praha–Colombo–
Praha, letištní taxy a palivové příplatky, všechny transfery, návštěvy a vstupy do objektů (dle uvedeného programu), pobytovou taxu, česky mluvícího průvodce.
Cena nezahrnuje
ubytování ve 4* hotelech 7.300 Kč, ubytování v 5* hotelech 15.300 Kč, vízum 1.100 Kč na osobu, komplexní cestovní pojištění Generali 60 Kč na osobu a den. Fakultativní výlety: – Minneriya National Park + Jeep – 40 USD na osobu*
– Elephant Back Safari – 15 USD na osobu*- Horton Plains National park vstupné – 40 USD na osobu*- Ayurveda Massage (pokud klienti navštíví Spice Garden, dostanou 10minutovou masáž zdarma)- vlak z Kandy do Naanu Oya – 15 USD na osobu*.
* ceny jsou orientační – budou upřesněny před odletem
Poznámka k ceně
Změna programu vyhrazena.U tohoto zájezdu nemůžeme garantovat cestování individuálních klientů bez příplatku za jednolůžkový pokoj.

Mám zájem o zájezd

Podobná dovolená

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *