Thajsko – THAJSKÉ MAXIMUM – Památky a bílé pláže

Thajsko – THAJSKÉ MAXIMUM – Památky a bílé pláže

Mám zájem o zájezd

Popis
Jeden z nejoblíbenějších zájezdů do Asie. Zkušenostmi vyladěný program!
Doplňující informace
Bangkok – úžasný Královský palác s chrámem Smaragdového Buddhy a chrám Wat Po s obrovským ležícím Buddhou. Město jako na dlani z mrakodrapu Baiyoke, barevná květinová tržnice, plavba po vodních kanálech. Starobylé město Chiang Mai s uvolněnou atmosférou. Nezapomenutelné krmení slonů. Dlouhokrké „Žirafí ženy“ a další horské kmeny. Farma orchidejí a motýlů. Tygří království. Oblíbený trek mezi horskými kmeny. Jízda na raftech. Plavba lodí panenskou přírodou po řece Kok. Koupání v horkých sirných pramenech. Jízda na hřbetě slona mezi plantážemi ananasu. Čajové plantáže. Zlatý trojúhelník – legendární oblast pěstování opia, plavba po Mekongu s návštěvou Laosu. Starobylá královské města Sukhothai a Ayutthaya. Ostrov Ko Samet – bílé pláže, koupání, šnorchlování a lov sépií. Z Thajska vám chceme ukázat maximum. Z této návštěvy si odnesete ucelený obrázek o zemi.“

Léty prověřený a vyladěný poznávací okruh Thajskem. Jedna z nejoblíbenějších asijských zemí: památky, krásná příroda, bělostné pláže. Zažijete Thajsko naplno včetně nenáročného treku k horským kmenům v thajské džungli. Na závěr si odpočinete na bílých plážích ostrova Ko Samet.“

Den 1. – 2.
Letecky do THAJSKA. Hlavní město Bangkok. Poutní chrám Golden Mountain – pozlacená chedí a svaté relikvie Buddhy.“Ochutnávky místních specialit v rušné oblasti Khao San road.
Den 3.
Bangkok – „Město andělů“! Úžasný Královský palác s chrámem Smaragdového Buddhy. Wat Po s obrovským ležícím Buddhou. Mrakodrap Baiyoke Sky Tower – otačející se venkovní vyhlídka, bohatý ovocný bufet. Největší květinová tržnice v“Thajsku fungující 24 hodin denně. Plavba dlouhoocasou lodí po vodních kanálech. Nočním lůžkovým vlakem či busem na thajský sever.
Den 4.
Příjezd v“ranních hodinách do starobylého města Chiang Mai s“historickými hradbami a vodním příkopem. Dílničky thajských řemeslníků – výrobna tradičních deštníků, řezbáři, zlatníci, výroba hedvábí. Doi Suthep – hora s nejmalebnějším buddhistickým chrámem severu. Pulzující noční bazar. Možnost návštěvy thajského „kopacího“ boxu – souboje mezi provazy.
Den 5.
To nejlepší z Chiang Mai a okolí. Exkurze do sloního kempu – poznáte lidi, jejichž život je přímo zasvěcen slonům. I vy budete mít možnost slony krmit a blíže poznat. Fakultativní výprava k „dlouhým krkům” Long neck. „Žirafí ženy” kmene Padang s mohutnými mosaznými spirálami, které jim „vytahují” krk do neuvěřitelné délky. Motýlí a orchidejová farma. Chrám“ Wat Chiang Man krále Mengrai. Křišťálová figura Setang Khanami se silou přivolávat déšť. Chrám Wat Chedi Luang s masivní chedí. Tradiční masáže.
Den 6.
Tygří království.“ Fakultativně návštěva tygří klece. Místní tržiště s ochutnávkou místních specialit. Posvátná jeskyně Chiang Dao. Trek do vesnice horského kmene. Nocleh v“tradičních příbytcích.
Den 7.
Trek thajskou džunglí k vodopádu. Nocleh v“tradičních příbytcích.
Den 8.
Pro zájemce splavování řeky na raftech. Přejezd vlastními minibusy do Thatonu, návštěva moderního chrámu a západ slunce nad řekou Kok.“
Den 9.
Přírodou „nabitá“ plavba lodí z Thatonu do Chiang Rai. Koupání v“horkých sirných pramenech. Jízda na slonech mezi plantážemi ananasu. Malebnými horami s osadami horských kmenů do čínského Mae Salongu – tržnice s“místními čaji a sušenými plody. Rozlehlé čajové plantáže. Hraniční Mae Sai s barmskou tržnicí a levnými výrobky. „
Den 10.
Zlatý trojúhelník na hranici tří států.“THAJSKO, BARMA a LAOS. Opiové muzeum (opiové váhy, kuriózní exponáty, návod na výrobu). Plavba po otci vod – řece Mekong do LAOSU s neuvěřitelným výběrem kuriozit. „Magická” Lao Lao pálenka s hady, mnohonožkami a léčivými kořeny. Laoská, barmská i čínská piva. Přejezd do Chiang Rai – unikátní Bílý chrám Wat Rong Khun. Přejezd na jih, nocleh ve městě Phitsanulok.
Den 11.
Starobylé královské město Sukhothai (UNESCO). Prohlídka nejvýznamnějších chrámů a paláců v“sedle kola nebo tuk tuku.“Přejezd do“Ayutthaya, nocleh.
Den 12.
Nejvýznamnější památky královského města Ayutthaya (UNESCO). Přejezd do přístavu Ban Phe. Lodí na ostrov Ko Samet. Rybí hostina.
Den 13. – 15.
Pobyt na ostrově Ko Samet. Bílé pláže, koupání, šnorchlování, relax. Pro zájemce pěšky napříč ostrovem, noční lov sépií, vodní lyže či skútr. Masáže přímo na pláži. Plavba lodí z ostrova do přístavu Ban Phe. Přejezd do Bangkoku a večerní odlet.
Den 16.
Letecký návrat domů.

Mám zájem o zájezd

Podobná dovolená

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *