Česká republikaEvropaRady a tipy

Cestovní pojištění a koronavirus: Proč je dobré mít pojistku uzavřenou?

Cestování se stalo rozšířenou aktivitou, jíž se s chutí věnují lidé po celém světě. Díky němu získávají nové zkušenosti a seznamují se se životem v jiných krajinách. Turismus je však nejen přínosem pro jednotlivce, ale v současné době je také významnou součástí hospodářství, do kterého přináší nemalé finanční prostředky. Aby se turista cítil na svých cestách jistěji v každé situaci, je vhodné mít uzavřené cestovní pojištění. Jaké se nabízejí možnosti?

Je možné se připojistit na koronavirus?

Zákazníci cestovních kanceláří i ti, co jezdí do zahraničí na vlastní pěst aktuálně řeší cestovní pojištění a koronavirus, které spolu souvisejí. Dříve běžná část pojištění do zahraničí – storno zájezdu, již některé pojistné smlouvy nenabízejí, a to vzhledem k situaci, jaká ve světě v souvislosti s pandemií covid-19 panuje.

Ta se vyvíjí každým okamžikem. Někteří turisté se zajímají o to, zdali je možné se zvláště připojistit na onemocnění koronavirem. Pojišťovny tuto možnost nenabízejí, ovšem pokud je pojištěnec již v zahraničí, pak hradí veškeré náklady, jež cestovní pojištění pokrývá včetně nákladů za lékařské ošetření, je-li spojené s nemocí covid-19.

Jak je to s případnou karanténou v zahraničí

Nespornou výhodou pojištění na zahraniční dovolenou je to, že v případě nařízené karantény se cestovní pojištění automaticky bezplatně prodlužuje na celou dobu jejího trvání. Týká se to léčebných výloh, pojištění odpovědnosti, zavazadel a podobně, pokud to bylo v pojistné smlouvě sjednáno. Jak je vidět, nepříjemnosti spojené s karanténou v zahraničí jsou cestovním pojištěním kryty. Je proto jistě v zájmu každého cestovatele, aby si takovou pojistku sjednal ještě před tím, než vyjede za hranice republiky.

V dnešní době je cestování do zahraničí sázkou do loterie. Nikdy nevíte, jestli neskončíte náhodou v karanténě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *