S čím Vám delegát na zájezdu nepomůže

Snad neexistuje povolání o kterém by měli lidé zkreslenější představy. Tyto představy pocházejí především z toho, že velmi mnoho klientů nepovažuje delegáta za zástupce cestovní kanceláře. Jsou přesvědčeni, že delegát je taky animátor, nosič kufrů, profesionální řidič, psycholog, lékař všeobecný i dětský, zubař, záchranář, právník, překladatel, zoolog, botanik, geolog, manželský i rozvodový poradce či  gynekolog. Takže, co pro vás delegát nemůže dělat?

Nebude Vás hlídat na hotelu

To je častá připomínka na práci delegáta – „my jsme ho za celou dovolenou ani neviděli“. Buďte rádi, že ho nevidíte, pokud byste ho měli vidět, bylo by něco špatně. Delegát má dost svých starostí s klienty, kteří to opravdu potřebují. Když to přeženu – nemůže stát každému za zadkem. Hotel je dostatečně personálně vybaven, aby řešil se svými klienty co je potřeba. Jeden z nejčastějších požadavků na delegáta je řešení prasklých žárovek. I pokud neumíte jazyk, přineste prasklou žárovku na recepci – oni to pochopí. Podobné situace přece není potřeba řešit se zástupcem cestovní kanceláře.

Nebude vám dělat tlumočníka (kromě zdraví ohrožujících situací)

Mějte úctu k práci delegáta a nechtějte po něm řešení svých soukromých záležitostí na které nejste jazykově vybaveni. Pokud chcete s někým na dovolené diskutovat, učte se jazyk.

Nebude Vás léčit ani Vám shánět léky

Delegát není doktor, pokud máte nějaké potíže, je nutné se obrátit na lékaře. Kupování léků je velmi časté třeba v Egyptě. Vzhledem k častým požadavkům klientů, mají delegáti kupování léků v Egyptě přímo výslovně zakázáno. Delegát Vám nemůže nic ordinovat, ani nemůže být zodpovědný za to, jestli máte dostatek léků (ehm, na průjem). Vemte si určitě sebou na dovolenou léky, které jsou nějakým způsobem speciální a tušíte, že by se Vám mohli hodit. Třeba Aspirin ale koupíte kdekoli. Pokud budete mít vážnější problém, informujte delegáta a požádejte ho o přivolání lékaře.

Nebude Vám dělat výklad o navštívené zemi jindy, než na placeném výletě

Cesta z letiště ani informační schůzka není vhodná doba na sdělování informací o zemi, její historii a zajímavostech. Je potřeba, abyste se dozvěděli nejdůležitější pokyny týkající se ubytování, doporučení týkající se ochrany zdraví, časy schůzek s delegátem a podobně. Pokud máte zájem o odborný výklad, je potřeba si zaplatit výlet nebo koupit knížku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *