Co si vzít na sebe k večeři v hotelu

Jak se obléct na večeři v hotelu u moře, je podle četnosti dotazů které dostávám, častý problém, který při balení hodně trápí. Jako by se ta košile už do kufru nechtěla vejít a zároveň máte možná strach abyste nevypadali hloupě, nebo aby vás na večeři vůbec pustili.

Co bychom měli určitě dodržovat

Nevím o jediném hotelu, kde by na večeři muselo být formální oblečení, tzn. košile s kravatou, sako apod. I v nejluxusnějších hotelech stačí, když máte košili (klidně s krátkým rukávem), kalhotyzavřené boty (muži) a ženy něco podobně lehce společenského. Dokonce ani a klasickou večeři v restauraci Al Iwan v hotelu Burj Al Arab (patří k nejluxusnějším hotelům světa) v Dubaji nemusíte mít kravatu a stačí košile s krátkým rukávem (ehm, teda pokud na ni zrovna nejsou havajské motivy). Všichni tak nějak předpokládají, že na dovolenou u moře si nikdo kravatu nebo košili s dlouhým rukávem nebere. Na večeři vás nemusí pustit, pokud máte kraťasy, sandály, tričko. Určitě vás takto oblečené nepustí na večeři v 5* hotelu, nejspíš ani do 4* ale ve 3* už s tím nebudete mít problém.

Co je vhodné dodržovat?

Jako delegát si vždycky připadám hrozně trapně, když si mi klienti na informační schůzce stěžují, že šli v krásném 5* hotelu na večeři v kraťasech a nebyli vpuštěni. Jako by se v tom odráželo české buranství. Vzpomínám si, když jsem ještě jako malý kluk jezdil do Jugoslávie, kde se na přímořských promenádách procházeli rusové v teplákových soupravách a všichni hned poznali, že jsou z východu.

Hodně klientů sebou často nějaké alespoň trochu společenské oblečení nemá. Že prý „jsou přece na dovolené“. Mají jenom sandály, tenisky a trička. Je to opravdu takový problém, když někdo jede do luxusnějšího hotelu, vzít si nějaké lehké kalhoty, košili a letní uzavřené boty? Večeře v takovém hotelu je přeci určitá společenská událost. Jestli jedete do pěkného hotelu, vezměte si i něco pěkného na sebe. Do kufru se to určitě ještě vejde.

Pamatuji naposledy mladé české klienty (ehm, z Prahy), kteří šli v SAE v Hiltonu 5* na večeři v plážovém oblečení a byli taktně upozorněni při vchodu, že to není vhodné. Někteří se urazili, někteří se šli převléct a potom se „pomstili“ personálu tím, že nasypali sůl a pepř do zákusků a jahod. Dva z této skupinky byli po dalším dni plném průšvihů z tohoto hotelu vystěhováni.

V čem vy chodíte na dovolené na večeři?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *