Evropa

Kouzlo dovolené – jeďte na first-moment a těšte se na dovolenou!

Letos na jaře všechny velké CK hlásí nadprůměrné prodeje zájezdů na tzv. „First Moment“. Je to rozumné. Když si vybíráte dovolenou v předstihu, můžete si vybrat to, co se vám líbí, ne to, co zbylo.

Úplně nejdůležitější ale podle mě je, že se tak můžete na dovolenou víc těšit! Když si koupíte zájezd a za tři dny jedete, těšit se nemáte kdy. V dnešní době už se lidé na nic moc netěší. Možná trochu na Vánoce. Dovolená je výborná příležitost, jak se můžete na něco krásného těšit dlouho.

Kdysi dávno byla dovolená událost. Museli jste dlouho šetřit, dá se říct i „odtrhovat si od huby“. Už jste si tak dovolenou představovali hodně intenzivně před nákupem a to třeba i několik let… Dneska je už cestovat jednodušší, ale jako by to ztratilo hodně ze svého bývalého exotického kouzla.

Dovolenou kupujte dopředu

Zkuste to kouzlo dovolené, jako mimořádné události, zase v sobě objevit. Kupte si ji dopředu a začněte se pořádně těšit. Pište si seznam věcí, které si chcete vzít sebou, kupte si průvodce o dané zemi a několikrát si ho přečtěte. Zkuste se podívat po nějakém románu, který se odehrává v zemi kam jedete. Mrkněte se do knihovny na nějaké cestovatelské časopisy, kde se o té zemi píše. Zkuste vyhledávat na internetu informace, pěkná videa a diskuze, kde si lidé povídají o tom, jaké to tam je a zapojte se. Třeba poznáte i někoho, kdo jede ve stejnou dobu na stejné místo.

Máte na to celé jaro, tak si to užijte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *