AfrikaChorvatskoEvropaŘecko

Už máte naplánovanou dovolenou na příští rok?

Sháníte nápad, kam vyjet na dovolenou? Vypátrali jsme pro vás známé a navštěvované oblasti kam příští rok odjede nejvíce českých turistů. Pro někoho jistě nebude překvapení, že je jedničkou Chorvatsko následováno Řeckem, Itálií, Španělskem a severoafrickými zeměmi.

Španělsko

Španělsko je dlouhodobě jednou z nejnavštěvovanějších lokalit. zvláště pak Baleárské ostrovy – Mallorca a zábavná Ibiza spolu s Kanárskými ostrovy představují vynikající plážové lokality vhodné pro celé rodiny s dětmi, páry i jednotlivce. přívětivé klimatické podmínky slibují líbezné momenty plné odpočinku a relaxace.

Spain Costa Brava Landscape
Už máte naplánovanou dovolenou na příští rok?

Řecko

Následující velice populární lokalitou je Řecko. Vypráví se, že dovolená na Řeckých ostrovech je o jednoduchosti, a pravděpodobně z této příčiny dávají občané prioritu před přepychovými pětihvězdičkovými hotely raději obvyklému ubytování v soukromých vilách a apartmánech. Atrakcí je stejně jako každý rok i řecké jídlo. Lokální speciality jsou pověstné široko daleko.
Mezi lacinější lokality patří Itálie.

Dokonalé písečné pláže, starobylé pozůstatky, dobré jídlo a výhodné ceny – není se čemu divit, že značná část Čechů si na Itálii nedá dopustit. Všeobecně se rovněž povídá, že nejlevnější dovolená u moře je v Chorvatsku a právě v Itálii.

Chorvatsko

Chorvatsko je každoročně nejoblíbenější lokalitou českých turistů, jenž směřují k netknutému pobřeží Jadranu. Přestože je tu pobřeží hlavně kamenité, pláže a mořská voda má možnost ukázat bezvýhradní dokonalost a čistotu. V porovnání s jinými lokalitami navíc Chorvatsko dává k dispozici velice dobrou kvalitu za výhodné ceny. Dalo by se povědět, že jestliže vás přitahuje levná dovolená, Chorvatsko splní vaše očekávání.

Sea Dalmatia Old Rustical Croatia
jimmorgan / Pixabay

Turecko a Egypt

Turecko a Egypt jsou obvyklé letecké dovolené. Pětihvězdičkové hotelové resorty bezprostředně na pláži nabízí stravování formou all inclusive. A to Čechy nesmírně vábí. Turecko je o kousek nákladnější, ale více takové evropské, opačně než v Egyptě, kde se již plně věnujete africké civilizaci, jídlu a zvyklostem. Last minute Egypt all inclusive dovolená je v současné době nabízena úplně standardně všemi cestovními kancelářemi.

Výjimku poté tvoří exotická dovolená, kam míří movitější klienti, kteří se nespokojí s přeplněnými plážemi Středozemního moře. Kam se letos na dovolenou vydáte vy?

Landscape Mountain Taylor Beach
Engin_Akyurt / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *