Dovolená na ostrově Santorini

Dovolená na ostrově Santorini se těší stále větší a větší oblibě. A není se čemu divit, jedná se o téměř pohádkové místo, na kterém si najde to své většina z nás, kteří se chystáme na letní dovolenou k moři. Na co se ale připravit, aby se dovolená neproměnila v noční můru?

Pozor na dopravu

Santorini je ostrov, který vznikl propadem vrcholu sopky a architekti nádherných hotelových rezortů toho patřičně využili. Většina z nich je totiž postavená právě po okraji kráteru s nádherným výhledem na moře. Problém ale je, že vás od něj stále dělí stovky metrů, takže se k němu tak jednoduše nedostanete. Proto doporučujeme si na Santorini pronajmout automobil nebo skůtr.

Vybírejte pláže podle toho, co máte rádi

Pláže jsou zde nádherné, dovolená na ostrově Santorini je proto skvělou volbou i pro lidi, kteří našli vášeň ve focení. Jen obsazenost pláží je, obzvlášť v sezóně, poměrně velká. Pokud máte rádi plný servis a nevadí vám více lidí, můžete vyrazit na pláže v jižní a východní části ostrova. Najdete zde pláže oblázkové (například Kamari a Perissa) i písečné (Monolithos). Mezi klidnější pláže patří na jihu a východě Avis, kde se také dobře najíte a Vlychada, která je z větší části písečná a ani v sezóně na ní nebývá tolik lidí.

Jestliže hledáte úplný klid, je lepší vyrazit na sever ostrova, kde najdete pláže Kolumbo (kamínková), Paradise (písková, větrná) a Pori.

Fira Santorini Greece Holiday Sea
Pat_Scrap / Pixabay

Na Santorini to žije

Santorini je ostrov, který často vyhledávají novomanželé a mladé páry, které baví noční život. Proto nepočítejte s tím, že už v deset hodin bude po celém ostrově klid. Obzvlášť v hlavním městě Fira to pořádně žije a bary a kluby tu patří mezi nejvyhledávanější podniky.

Co byste určitě neměli vynechat

Santorini není jen pro ty z nás, kteří chtějí celou dovolenou relaxovat na pláži, ale nabízí i zajímavá místa a památky. Prvním takovým místem je Červená pláž, neboli Red beach, která se rozkládá na jihozápadní části ostrova, v blízkosti městečka Akrotiri. Řekové jsou známí milovníci vína a vinařství tu má tradici už tisíce let. Proto doporučujeme zajít se podívat do Muzea vína (Wine Museum), které se nachází v blízkosti pláže Kamari.

Posledním zážitkem, který stojí za to, je řecké jídlo. My jsme si nejvíce zamilovali sladký vodní meloun, který je v Řecku naprosto vynikající! A teď, když už vše potřebné víte, nezbývá nám popřát vám příjemnou dovolenou!

Santorini Oia Church Greece Travel
Pat_Scrap / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.