AfrikaTunisko

Dovolená na Djerbě vám nabídne možnost procestovat celý ostrov

Ostrov na severu Afriky patřící Tunisku, země s bohatou historií vyprávějící o životě Kartaginců, Římanů, Turků i Arabů – zcela uspokojí vaši touhu po klidné, nepříliš nákladné a přesto exotické dovolené.

Djerba – středozemní Tahiti

Djerba s výjimečnými klimatickými podmínkami zaručuje v roce 320 dní plných slunce, což umožňuje opravdu dokonalou relaxaci. Procházky po dlouhých subtropických plážích, lenošení na bílém vyhřátém písku, koupání a potápění v čistém moři.

Camels Desert Tunisia Djerba
LisaJasminAdams / Pixabay

Hotely a možnost aktivního odpočinku

Hotelové komplexy tvoří na Djerbě mnohakilometrový pás, takže si některý z nich vyberte. Pak už si jen užívejte v místních restauracích, obchodech a sportovních areálech.  Djerba svým hostům nabízí rovněž možnost aktivního odpočinku. Na severu na vás čeká několik zavlažovaných golfových hřišť. Na výlet se vydejte třeba lodí, zastavte se v areálu Djerba Explore s největší krokodýlí farmou v celém Středomoří a nádherným parkem porostlým papyrem, bambusem a palmami. Jelikož státním náboženstvím Djerby je islám, ujít by vám neměla ani návštěva Muzea islámského umění.

Tunisia Djerba Horses Sea Ocean
SteCatLliure / Pixabay

Dovolená láká i na historii ostrova

Nejen milovníkům historie jsou na Djerbě určeny zajímavé místní pevnosti. Houmt Souk je španělská pevnost vystavěná převážně v 15. stol. Turisty lákají hlavně tři místní mešity a proslulá arabská pevnost. Přestože je Houmt Souk největším městem ostrova, působí na Evropana dojmem takové trochu větší vesnice.

Navštívíte-li jej v pondělí nebo ve čtvrtek, ohromí vás pestrobarevný obraz, který utvářejí zemědělci smlouvající s místními obchodníky o cenách exotického ovoce a zeleniny. Kavárničky už tady otevírají dokonce ve čtyři hodiny ráno.Booking.com

Dalším zajímavým místem je obec Guellala. V tomto středisku výroby keramiky se můžete dívat pod ruce všem zdatným hrnčířům. Dokonce i ploty tady byly vystavěny z rozbitých hrnců. Djerba je mimořádně plochým ostrovem, který vybízí k detailnímu prozkoumání třeba na zapůjčeném skútru. Zvládnete to za jeden jediný den. Tak tedy vstříc novým objevům!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *