Chorvatsko

Dovolená Chorvatsko

Dovolená Chorvatsko

Zájezdy dovolená.cz bus Zájezdy invia bus

Chorvatsko leží na pomezí střední a jižní Evropy, sousedí s Maďarskem, Bosnou a Hercegovinou, Srbskem, Černou Horou a Slovinskem. Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb a úředním jazykem chorvatština. Domluvíte se také srbsky, italsky a na některých místech i anglicky. Chorvatsko je členem EU, jež je pro něj klíčovým obchodním partnerem. Platidlem je v Chorvatsku kuna, jejíž kód je HRK. Jedna kuna je 100 lip.

Proč jet do Chorvatska? Budete se koupat v křišťálově čisté vodě, užijete si místní tradiční gastronomii a zažijete spoustu zábavy, zejména když vyrazíte na letní party dovolenou, což je skvělý mejdan, který trvá několik dní ve společnosti super lidí, v prostředí nejznámějších open air klubů a exotické pláže Zrće (Zrće Beach). Ubytovat se můžete blízko Zrće v některém apartmánovém domě či v Moon Rocks House, který patří k velmi oblíbeným, navíc to budete mít pár minut k moři a také několik metrů na zastávku autobusu.

Koupání si můžete užít na dlouhých a místy i hodně širokých plážích, na nichž leží jemný písek, např. Rajská pláž u San Marina na ostrově Ráb, v Omiši, na Lopudu v zátoce Šunj, Na Korčule v Lumbardě. Dále jsou tu pláže s úžasně čistým hrubým pískem, někde jsou dokonce i drobné oblázky – na Makarské riviéře, prosluněných plážích Bolu, v zátoce Prapratna na Pelješci, v Bašce na Krku a dalším nespočtu míst.

Chorvatsko nabízí také spoustu zábavy, např. mladší generace mohou navštívit některý místní klub, nabízející bohatý program koncertů a diskoték a to zejména ve větších městech jako Split, Pule, Rijec atd., ale také v letoviscích. Zavítat můžete také do velkého Aquaparku Istralandia, který se nachází mezi přímořským letoviskem Novigrad a vnitrozemských městečkem Buje v severní části Istrie.

Ostrov Pag se pyšní jedním z nejžádanějších letovisek Mandre a také Stará Novalja s písečnou pláží Planjka. Na ostrově Krk, navštivte letovisko Baška, jež se pyšní krásnou 1,8 km dlouhou písečnou pláží. Nenechte si ujít apartmány v Primoštenu na poloostrůvku starého města, zaručeně Vás okouzlí. Na Omišské riviéře jsou nádherné Mimice, mají překrásnou pláž v těsné blízkosti apartmánů. Makarská riviéra nabízí letovisko Živogošće – Mala Duba, pláž má jemný písek a drobné oblázky. Pokud si chcete užít klid a samotu, pak zvolte zátoky na severním a jižním pobřeží ostrova Hvar. Istrie nabízí letovisko Pula-Banjole, nezapomeňte také na římský amfiteátr, který je v Pule. Chcete-li si užít dovolenou s celou rodinou, zejména pokud máte děti, pak je skvělou volbou Lopar, což je poloostrov s krásnou pláží Rajska plaža.

You may also like...