ChorvatskoEvropa

Opatia – za poznáním a zábavou do Chorvatska

Opatija je proslulé chorvatské město, které se nachází poblíž Rijeky na pobřeží Jaderského moře. Jde o jedno z nejpopulárnějších chorvatských letovisek, které turisty láká na krásné pláže, historické památky a příjemné podnebí. Turistickým centrem se toto město stalo již na počátku devatenáctého století, kdy ještě toto území spadalo pod Rakousko. Pojďme si představit, co vše můžete v Opatiji navštívit a zažít.

Dívka s rackem

Charakteristickým symbolem města je socha dívky s rackem. Tuto pamětihodnost naleznete přímo na pobřeží. Při jedné z vašich procházek po pobřeží na ni jistě narazíte, protože je nepřehlédnutelná. Zajímavé je, že je podobná malé mořské panně, která se nachází v Kodani a rovněž stojí na místě, odkud vítá lodě.

Opatija Croatia Sea Adria Statue
Ymon / Pixabay

Marina Admiral

Marina Admiral je jediná marina ve městě Opatija. Najdete ji v samém srdci Kvarnerského zálivu. Navštívíte-li toto místo v noci, budete moci ocenit nádhernou hru světel, kterou zde vytváří důmyslně rozmístěné reflektory, které ji dodávají romantickou atmosféru. Můžete zde započít nezapomenutelný výlet na jachtě. Pokud patříte k vášnivým jachtařům, neměli byste si tento jedinečný Opatijský přístav nechat ujít.

Volosko

Volosko je ideálním místem pro ty, kdo chtějí uniknout ruchu turisticky živé Opatije. Malebná zákoutí této malé vesničky skýtají mnoho příležitostí pro romantický odpočinek. Původně šlo o vesnici rybářů a i v současnosti si zde můžete dopřát čerstvě ulovené ryby a další mořské plody. K těm nejlepším místním restauracím patří proslulá Plavi Podrum. Dominantou Voloska je dvojice věží na místním kostele, které vám poslouží jako orientační bod pro vaše výlety do okolí.

Pláž Slatina

Užijte si nádhery jaderského pobřeží z toho nejlepšího místa – z pláže Slatina. Dejte si ale pozor na to, že zde s vámi tyto krásy bude sdílet mnoho dalších turistů. Na výlet sem proto vyrazte buď brzy ráno, nebo až večer. Těšit se můžete na krásný písek a dobrou pozici, ze které se snadno dostanete na turisticky méně frekventovaná místa.

Opatia - za poznáním a zábavou do Chorvatska
Opatia – za poznáním a zábavou do Chorvatska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *