Na jaké nemoci si dát pozor, když jedete na Bali
Bali je přenádherným indonéským ostrovem, ale stejně, jako mnohé další exotické destinace, straší své potenciální cestovatele prostřednictvím nejrůznějších nemocí. Mezi ty nejčastější povětšinou patří horečka dengue, malárie nebo střevní obtíže.
Jak je to však s těmito nákazami na Bali a je proti nim vůbec plnohodnotný lék? Mohou vám tyto nemoci nějakým výrazným způsobem ohrozit dlouhodobější život na Bali, který jste si vysnili? O tom a mnohém dalším vám povíme v následujících řádcích.
Zamezte nepříjemným střevním obtížím
Běhavku na dovolené zažil pravděpodobně asi každý cestovatel. Proto si dokážete představit, jak je nepříjemné potýkat se s tímto problémem, jenž vás může připravit hned o několik dlouhých dní báječné cesty. Na Bali však existuje několik zásadních pravidel, s jejichž dodržováním výrazně omezíte tuto možnost onemocnění.
Určitě jezte pouze čerstvé potraviny, vyvarujte se chilli a pijte balené vody. Z jídelníčku nadobro vynechte jakékoliv syrové maso a zapomeňte na romantickou večeři v podniku, kde je pouze velmi málo návštěvníků. Teprve poté máte šanci, že vás střevní potíže na Bali skutečně minou.
Malárie a Dengue
Dalším velkým strašákem je malárie, u níž je ale třeba zmínit, že přímo na Bali se téměř vůbec nevyskytuje, pouze v přilehlých částech a okolí, kam však můžete vyrazit na výlet. Horečka dengue je všudypřítomná a neexistuje proti ní žádná účinná ochrana. Ať už je to malárie nebo dengue, obě jsou přenášeny komáry, proto dbejte na to, abyste se vyvarovali jejich štípnutí.
Pořiďte si repelent, který využívejte hlavně ve večerním období, kdy jsou nálety komárů pravděpodobně nejintenzivnější. Stačí být dostatečně ostražitý a držet se určitých zásad, které se podepíší na dokonale prožité a nezapomenutelné dovolené na Bali.