Asie

Poznáváme Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty se začínají objevovat v katalozích předních českých CK stále více.  Na tomto místě bychom chtěli hlavně vyvrátit pár mýtů a nedorozumění, které o této destinaci panují, ale i některé domněnky a představy potvrdit.

Když vidíte v reklamě některé CK uvedeno „Dubaj“, neznamená to, že musíte jet do hotelu v Dubaji. V Dubaji je letiště, v Dubaji přistanete. Dubaj je taky známější, než celá země a není to ani hlavní město! Ale jestli jedete hlavně za teplem a za mořem, nemusíte být přece ve městě. Jsou hezčí místa. Do Dubaje si zajeďte třeba na výlet. Jestli vás zajímají nákupy a večerní život, je lepší být ale k Dubaji blíž.

Je v emirátech v létě horko?

Pokud budete v emirátech v létě, patrně jste takové horko ještě nezažili. Byli jste v srpnu v poledne v egyptském Údolí Králů? Tak takhle je tam celé léto, pořád. Voda v moři letos v srpnu měla 38°C – to jsem viděl na teploměru, který se používá na koupání batolat na vlastní oči.

Některé luxusní hotely mají chlazený bazén, ale je to jen někde. Jediný únik je do klimatizovaných místností. Počítejte s tím, že si nikdy nebudete na recepci stěžovat, že by vám na pokoji netekla teplá voda 🙂 Ale jestli máte teplo rádi, je to něco pro vás. Příjemněji je ale kdykoli jindy než v létě.

Dubai Creek City Water Deira Dubai
Poznáváme Spojené arabské emiráty

Všechny emiráty nejsou automaticky bohaté a luxusní a už vůbec ne kvůli ropě. SAE se skládají ze sedmi emirátů. 90% zásob ropy je v jednom emirátu – Abu Dhabi. Hlavní dojem, který si odnesete z návštěvy Dubaje není na prvním místě luxus, ale obrovská rozestavěnost a velké projekty budoucnosti. Můžete si vybrat luxusní hotel, který je třeba v relativně chudém emirátu. Prašné ulice na některých předměstích měst mohou dokonce připomínat chudý Egypt. Můžete vidět místa, kde je nepořádek. Ale jiná místa jsou hodně luxusní a upravená (Abu Dhabi a centrum Dubaje). Emiráty, to jsou hlavně obrovské kontrasty.

Spojených arabských emirátech žijí hlavně přistěhovalci

Přes 80% obyvatel SAE jsou přistěhovalci s vízem k dlouhodobému pobytu. Z těchto přistěhovalců je nejvíce Indů (muži) a Filipínek (ženy). A turisté se s nimi setkají především ve službách. Takže na recepcích, v restauracích apod. potkáváte hlavně pracující cizince. A jako personál ve službách jsou o hodně příjemnější a ochotnější než třeba Egypťané. To je fakt.

SAE je rozvíjející se destinace. Je určitě zajímavá. Ceny jsou přijatelné díky charterovým letům a prudce se rozvíjející hotelové výstavbě s levnou pracovní silou (cizinci). Ubytování je v hotelech a v (zatím menších) hotelových komplexech. Úroveň služeb je výborná(ochotný personál). Jako delegát jsem (až na drobné výjimky) neměl od klientů stížnosti na pokoje, jídlo nebo služby v hotelu. Na výlet je jednoznačně nejzajímavější Dubaj. Dá se tam dobře taky nakoupit některé zboží (elektronika). Jestli si chcete na dovolené odpočinout a ohřát se, je SAE hodně dobrá destinace. I hotel nižší kategorie je vždy čistý a příjemný. Do budoucna se jedná určitě o zemi, kde se bude létat stále více.

Emiráty jsou dobrá varianta, pokud se vám nechce už jezdit do Egypta a jste z některých důvodů či jste na Egypt nebo Tunis alergičtí.

City Abu Dhabi Emirates
Poznáváme Spojené arabské emiráty a vyvracíme mýty a nedorozumění

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *